Instalacje

Informacje dotyczące technicznej strony podłączenia.

W większości przypadków podłączamy klientów drogą radiową w częstotliwości 5Ghz 802.11n. Taka instalacja składa się z anteny odbiorczej w którą wbudowany jest odbiornik radiowy. Ta antena zostaje skierowana na któryś z naszych nadajników. Bezpośrednio z niej kablem UTP (skrętka) podłaczany jest komputer.

Istnieje również możliwość instalacji routera bezprzewodowego tak aby można było łączyć się z Internetem bez użycia kabli. Pozwala to podłaczyć kilka komputerów w jednym abonamencie.

Przykładowa instalacja w paśmie 5 GHz MIMO:

NanoBeam M5 to kompletne rozwiązanie przeznaczone do budowy mostów radiowych pracujących w paśmie 5 GHz i kompatybilne ze standardem 802.11n MIMO 2x2. Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, NanoBeam M5 oferuje wydajność niespotykaną w tak kompaktowych urządzeniach. Obudowa wykonana z odpornego na działanie UV tworzywa zapewnia odporność na nawet najcięższe warunki atmosferyczne. Urządzenia posiadają wbudowaną ochronę antyprzepięciową.
 
Urządzenie pracuje w trybach: Router lub Bridge. Interfejs WiFi obsługuje tryby: Access Point, Access Point WDS, Client, Client WDS. NanoBeam M5 współpracuje z platformą opartą na systemie MikroTik RotuerOS.
 
Urządzenie jest zgodne z protokołem AirMax pozwalającym na wyeliminowanie problemu ukrytych stacji przez przydzielanie urządzeniom szczelin czasowych (TDMA), w których możliwa jest bezkolizyjna transmisja. Pozwala to na wykorzystanie maksimum przepustowości nawet przy dziesiątkach stacji klienckich podłączonych do Access Pointa. Dodatkowo dołączana aplikacjaAirControl pozwala na centralne zarządzanie do 100 urządzeń.
 
Nazwa Ubiquiti NanoBeam M5 25dBi 5 GHz MIMO
Kod N2535
Procesor Atheros MIPS 74KC, 560 MHz
Pamięć 64MB DDR2, 8MB Flash
Zysk anteny [dBi] 25
Interfejs Ethernet  1 x 10/100
Zakres częstotliwości [MHz] 5470-5825
Moc nadajnika [dBm] 26
Wymiary [mm] 420x420x289
Maksymalne zużycie energii [W] 6
Zasilanie [VDC] 24
Temperatura pracy [°C] -40...70
Dopuszczalna wilgotność [%] 5...95

Script logo